Na srečanju smo si najprej ogledali orodje , ki smo ga preizkusili tudi v praksi. Pogledali smo delovanje orodja ter primerjali brezplačno različico ter plačljivo, ki nam poleg besedila omogoča tudi generiranje slik. Sledil je še prikaz delovanja orodja (Copilot with commercial data protection), ki nam je na voljo za brezplačno uporabo z univerzitetno licenco in tudi omogoča generiranje slik, ter orodja (predhodno Bard), ki je prav tako prostodostopno in nam npr. omogoča nalaganje in analiziranje fotografij, pri povpraševanju pa navede tudi vire.

Nato smo si ogledali še nekaj orodij umetne inteligence, kot so za pomoč pri iskanju literature in pisanju člankov, , ki pedagogom pomaga pri ustvarjanju kvizov, definiranju učnih ciljev ter učnih načrtov, dotaknili smo se tudi orodij, ki nam generirajo videoposnetke ter si ogledali, kako si lahko z umetno inteligenco pomagamo pri ustvarjanju fotografij znotraj .

Tekom delavnice se je razvila zanimiva debata o uporabi orodij umetne inteligence v izobraževanju, navajanju virov ter preverjanju izdelkov študentov, ki so bili ustvarjeni z različnimi orodji umetne inteligence. Na koncu smo se pogovorili tudi o prednostih in slabostih ter o izzivih, ki jih uporaba omenjenih orodij prinaša.

UL_Center_mini_logo.png

Center Digitalna UL

Kontakt

Univerza v Ljubljani
Kongresni trg 12
1000 Ljubljana

E-naslov: digitalna@uni-lj.si

Spremljajte nas