V okviru učnega programa bo predstavljeno, kako lahko digitalno poslovanje podpira družbo pri doseganju ciljev trajnostnega razvoja. Poudarek bo na razumevanju koncepta trajnosti in digitalne transformacije kot ključnega gonila sprememb v mestih in skupnostih. Program bo udeležencem zagotovil poznavanje in razumevanje temeljnih tehnologij, pomembnih za digitalno transformacijo organizacij in družbe.
Število ECTS
0,50
Število ur
15,00
Način izvedbe
v živo
Nosilna članica
Ekonomska fakulteta
Učni izidi
- Razumevanje osnov digitalne transformacije kot gonilo sodobnega pametnega mesta prihodnosti: udeleženci bodo pridobili temeljno razumevanje konceptov, povezanih z digitalno transformacijo, vključno z njenimi osnovnimi stebri in razumevanjem, kako tehnologija spreminja poslovne in družbene ekosisteme.
- Znanje o ciljih trajnostnega razvoja: udeleženci bodo razumeli, kako digitalna transformacija v pametnih mestih prispeva k doseganju ciljev trajnostnega razvoja, z osredotočenjem na ekonomske, socialne in okoljske vidike.
- Pregled podpornih tehnologij: udeleženci se bodo seznanili s ključnimi tehnologijami pametnih mest, ki podpirajo digitalno transformacijo, kot so umetna inteligenca, masovni podatki in internet stvari in kako te tehnologije podpirajo inovativne poslovne modele.
- Razumevanje koncepta pametne družbe: udeleženci bodo pridobili znanje o značilnostih pametne družbe kot ključnega gonila družbenega napredka v smeri trajnosti, vključno z novimi poslovnimi modeli, digitalno zrelostjo, oblikovanjem storitev pametnih mest in obravnavo zasebnosti v digitalni družbi.
- Sposobnost oblikovanja učinkovitih trajnostno naravnanih politik: udeleženci bodo razvili sposobnost oblikovanja digitalnih poslovnih politik z namenom aplikacije v pametnih mestih.
Vpis trenutno ni možen. Razpis novih terminov lahko spremljate na vstopni strani.
Vstopni pogoji
- Razumevanje razlik med obstoječim in novim načinom poslovanja oziroma prehoda v elektronsko poslovanje.
- Razumevanje razvoja in uvedbe modela elektronskega poslovanja ter informatizacije procesov s koncepti ERP, SCM, CRM, PLM.
- Poznavanje osnovnih konceptov podatkovne analitike in pomena podatkovnih baz za namene podatkovne analitike.
- Poznavanje posameznih faz analitičnega procesa v podjetjih.
- Uporaba namenskih orodij za podatkovno analitiko.
- Analiziranje podatkov s pomočjo orodij za podatkovno analizo in vizualizacijo.
- Osnove obdelav podatkov v virtualnem okolju.
- Spretnosti uporabe domače in tuje literature in drugih virov, zbiranja in interpretiranja podatkov, spretnosti uporabe domače in tuje literature in drugih virov, zbiranja in interpretiranja podatkov.
- Potrebno je tudi osnovno znanje angleškega jezika.
EOK/SOK
7/8
Cena
čԴ
Projekt sofinancirata Republika Slovenija, Ministrstvo za visoko šolstvo, znanost in inovacije ter Evropska unija – NextGenerationEU.