Usposabljanje je oblikovano tako, da učiteljem omogoča globlje razumevanje različnih področij, vključno z najnovejšimi tehnologijami in metodami, ki so ključne za naslavljanje globalnih okoljskih izzivov, kot so onesnaževanje vode, učinkovita raba energije in biogoriv ter pomen bioloških procesov. Skozi različne oblike in metode dela se bodo učitelji seznanili z relevantnim strokovnim znanjem, hkrati pa bodo spodbujeni tudi k razmisleku o pedagoških pristopih za učinkovito integracijo novih znanj v svojo šolsko prasko.

Število ECTS

1,00

Število ur

25,00

Način izvedbe

v živo

Nosilna članica

Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo

Učni izidi

  • Udeleženci bodo razumeli osnovne koncepte biokemijskega in okoljskega inženirstva, s poudarkom na tehnologijah priprave pitne vode, čiščenja odpadnih vod in biološki proizvodnji.

  • Udeleženci bodo znali identificirati in analizirati mikro in makroonesnaževalce v vodnih virih ter razumeli procese samočiščenja v naravnem okolju.

  • Udeleženci bodo razvili kompetence za integriracijo usvojenega znanja o čiščenju odpadnih vod in biološki proizvodnji v svojo šolsko prakso.

  • Udeleženci bodo znali uporabiti usvojeno znanje v povezavi s praktičnimi eksperimentalnimi vajami, kot so fermentacija, encimska hidroliza, analiza pitne vode ter napredno čiščenje odpadne vode, in jih bodo lahko prenesli v svojo pedagoško prakso.

  • Udeleženci bodo sposobni kritično ocenjevati tehnološke inovacije in razvili veščine za implementacijo interdisciplinarnih pristopov v izobraževalni proces.

Več informacij o krajšem izobraževanju in usposabljanju si lahko preberete na vstopni strani.

Vstopni pogoji

Za vključitev v učni program je zahtevana univerzitetna izobrazba na področjih kemije in sorodnih (naravoslovnih) ved. Pričakuje se tudi, da so kandidati aktivni srednješolski učitelji, kar jim omogoča, da lahko
novo pridobljeno znanje učinkovito integrirajo v svojo pedagoško prakso. Osnovna računalniška pismenost je nujna za učinkovito sodelovanje v programu, ki vključuje tudi delo z digitalnimi orodji in viri. Učni program bo izveden v slovenskem jeziku, zato je zahtevano ustrezno znanje slovenskega jezika. 

Ti pogoji zagotavljajo, da bodo lahko udeleženci uspešno sledili programu in bili sposobni novo pridobljeno znanje prenesti v svoje poučevanje, s čimer bodo povečali ozaveščenost in razumevanje pomembnih okoljskih in tehnoloških izzivov med mladimi.

EOK/SOK

7/8

Cena

čԴ

Projekt sofinancirata Republika Slovenija, Ministrstvo za visoko šolstvo, znanost in inovacije ter Evropska unija – NextGenerationEU.

  • RS MVZI
  • UL
  • Načrt za okrevanje in odpornost
  • Financira Evropska unija (NextGenerationEU)