Število ECTS
2,00
Število ur
50,00
Način izvedbe
v živo
Nosilna članica
Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo
Učni izidi
Podrobna seznanitev z modernizacijo globalnih navigacijskih satelitskih sistemov, z novimi postopki in metodami določanja položaja ter sinhronizacije časa, z načeli in s postopki izvedbe različnih vrst terenske izmere ter obdelave signalov in opazovanj, z opredelitvijo kakovosti signalov in opazovanj ter povezovanje podatkov GNSS meritev s podatki, pridobljenimi z drugimi merskimi tehnikami na visoki ravni. Seznanitev in praktično rokovanje z nizko-cenovnimi sprejemniki GNSS. Utemeljitev ranljivosti tehnologije, spoznavanje principov zaznavanja naravnih in namernih motenj, opredelitev možnih rešitev zaradi motenj.
Kompetence:
- Teoretično in praktično razumevanje obdelave opazovanj GNSS ter uporabe rezultatov in stranskih produktov obdelave v komercialnih in odprtokodnih programskih paketih.
- Poznavanje konceptov pozicioniranja in prenosa časa ter uporabe mrežnih produktov ter standardov prenosa podatkov GNSS na visoki ravni.
- Smiselna uporaba rezultatov pozicioniranja, navigacije in prenosa časa z drugimi georeferenciranimi podatki in/ali senzorji.
- Poznavanje načinov detekcije motenj signalov z geodetskimi in negeodetskimi sprejemniki GNSS.
- Dobro poznavanje formatov zapisov opazovanj GNSS in njihove uporabe za različne aplikacije: pri spremljanju stanja v atmosferi ter modeliranju motečih vplivov na opazovanja.
Vstopni pogoji
Zaključena vsaj VI. stopnja izobrazbe.
Opomba: Izobraževanje modula A1 (nižji nivo) je namenjeno slušateljem brez osnov poznavanja tehnologije GNSS (angl. Global Navigation Satellite System). V kolikor te vsebine slušatelji poznajo in delajo s tehnologijo GNSS, lahko brez modula A1 pristopijo v izobraževanje v višjem nivoju izobraževanja, tj. modulu A2. Vsebine modula A2 so povsem drugačne od modula A1, vendar temeljijo na izhodiščnem znanju, ki ga slušatelji lahko usvojijo v Modulu A1.
EOK/SOK
7/8
Cena
čԴ
Vpis trenutno ni možen. Razpis novih terminov lahko spremljate na vstopni strani.
Projekt sofinancirata Republika Slovenija, Ministrstvo za visoko šolstvo, znanost in inovacije ter Evropska unija – NextGenerationEU.